Ökümenik Mültecilere Yardım Kurulu (OEFH)

Mülteciler ve angaje olan yardımcılarımız için Örgu-Kurum Bonn-Hardtberg

Hoşgeldiniz …

aramamıza. Dünyanin değişik kriz bölgelerinden almanyaya geldiniz. Savaştan, zulümden, yoksulluktan ve çaresizlikten kurtulmak için kaçip eski Baskent Bonn Sehrinin Hardtberg bölgesine geldiniz. Ümidiniz burda güven içersinde, saygi dolu geleceginizi saglaya bilecek bir hayat.

Bizler …

Değişik hiristiyan inancina bagli olan Ökümenik Mülteciler Yardım Kurulu Hardtberg de angaje olan bir Örgu-Grubuyuz. Herbirimizin amaci sizleri saygi ver şefkatle karşilamak. Biz, her insanin bu dünyada insanlığı, adaleti ve barışı saglaya bilmek icin bir sorumluluğu olduğuna inaniyoruz.

Dileğimiz …

İlk başta değişik kültürlerden gelen insanlari bir araya gelmesini sağlamanın hepimiz için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyoruz. Bundan hariç değişik programlarla sizlerin ortamımıza ayak sağlaya bilmenizi kolaylaştırmak.

Sunduğumuz …

 • Tanışmak ve kontakt kurmak
 • Himaye olmak istezen insalarla buluşturmak
 • Dil kurslarına katılma imkani
 • Kıyafet veya mobilya sunumu
 • Resmi dairelerde yardım
 • Profesyonel çalişan muasebecilerle birleştirmek

Sizlerde aktiv katılabilirsiniz …

 • Toplantılarımıza yöre yemeklernizi sunabilirsiniz
 • Kazandığınız tercübelerinizle yeni gelen mültecilere almanyada ayak uydurmaya yardımcı olabilirsiniz
 • Lisan zorlugunda yardimci olabilirsiniz
 • Kendi fikirlerinizle mültecilerin nelere ihtiyaci ve ne gibi sorunları olduğunu bizimle paylaşın,
  çünkü sizden daha iyi bilen yoktur bunları

Buyurun bizimle ve başka mültecilerle dialoğa girin …

Welcome-Café
Johannis Klisesinin Cemaat-evinde ayda bir kere uyguladığımız Welcome-Café de mültecilerin ve yerli olanların Bulusmasını sağlıyoruz. Çay, kahveö pasta ve kek keyfiyle tanışabilirsiniz. Çoçuklarınız için oyun oynaya bilecek veyahut kreativ el isleri yapabilecek imkanlarımızı değerlendire bilirsiniz. Burada OeFH sunumun yardımcılarımızdan gündem hayatınızı sağlaya bilmek icin bilgi ala bilirsiniz.
Terminlerimiz: 22.01., 12.02., 19.03., 30.04., 21.05., 25.06., tarihlerinde Pazar günleri saat 15.00 – 18.00 arasında buluşuyoruz.

Café Nachbarschaft
Komsu Cafèsi: Pazartesi günleri 16.00- 18.00 saat arasında Matthäi Klisesinin Cemaat evinde toplanıyoruz. Gutenbergstr. 10, Bonn-Duisburg Burda bütün dünyadan gelen komsularımızla cay, kahve ve kekle beraber tanışmaya, danışmaya buluşabilirsiniz. Kütübhanemizde lisaninizi konusarak ve okuyarak geliştirebilirsiniz. Hepinizi armazda görmek isteriz ve hoş geldiniz.

Internationale Frauenrunde
International Kadin Kurumu Komşu Merkezi (Nachbarschaftszentrum) Brüser Berg (NBB) Fahrenheitstraße 49, Bonn-Brüser Berg Alman ver değisik kültürlerden gelen bayanlar diyalok ve bilgilerini paylasa bilmek icin davetlidirler. Ülkesini bırakmak mecburiyetinde olanlar kendilerini yalnız ve yabancı hissederler. Yinede değişik kültürlere sahib olsakta beraber kaynaştığımız noktalar vardır. Sakin bir atmosferde değişik kültürleri tanımak istiyoruz. Beraber kaynaştığımız noktaları öğrenmek, ortak konuları paylaşarak tanışmak ve dostluk kurmak istiyoruz.
Terminlerimiz: 06.01., 20.01., 03.02., 17.02. Cuma günleri saat 15.30 – 17.00 arasi.

Sorularınıza bilgi alabilmek için bizimle kontağa girebilrisiniz. Tuş: Kontak kur.

Integrationspreis 2016 für OeFH
Integrationspreis 2016 für OeFH

Social Media Follow

Ökumenische Flüchtlingshilfe Hardtberg (OeFH)

Förderer

KOMM-AN NRW

KOMM-AN NRWErstellt aus Mitteln des Programmes "KOMM-AN
NRW
" des Landes Nordrhein-Westfalen zur Förderung der Integration von Flüchtlingen in den Kommunen und zur Unterstützung des bürgerschaftlichen Engagements in der Flüchtlingshilfe.

Share This